Na křídlech za lva
Akce

Na křídlech za lva

Kód: KNIHA15


Kniha oslavující československé účastníky „Bitvy o Británii“ zpracovaná formou textů, fotografií a originálních maleb v jedinečném zpracování. Vyšla u příležitosti 75 výročí slavného vítězství znamenajícího první zlom v průběhu druhé světové války.

470,- Kč
Dostupnost: Skladem 6 ks
Kategorie: Knihy a publikace
Velikost: A4/104 stran
Značka: Aviation Art Gallery

Výpravná publikace z dílny autorské dvojice Jiřího a Ondřeje Soukupových je věnovaná československým pilotům – účastníkům slavné „Bitvy o Británii“ – u příležitosti jejího 75 výročí. Na sto čtyřech stranách se čtenář seznámí s úvodem zachycujícím úspěchy ČS. letců v předválečné éře. Projde obdobím hořkosti po mnichovské kapitulaci a následném rozbití republiky až po porážku Francie. Bitvě o Británii v roce 1940 je přirozeně věnována nejrozsáhlejší část obsahu, především podílu Čechoslováků na této první porážce Luftwaffe v druhé světové válce.  Fotografie a faktografické texty jsou doplněny originálními malbami ztvárňujícími scény spojené s Čechy a Slováky sedlající anglická křídla pro symbol naší státnosti, lva. Nechybí atraktivní bokorysy letounů či znaky perutí kde naši piloti působili. Unikátní je obrazová galerie ČS letců na konci publikace, kde má každý osobní fotografii. Tisk je celobarevný ve formátu A4 na šířku, použit je kvalitní papír a tvrdé desky. Novodobým prvkem je zmínění památníku s okřídleným lvem na pražském Klárově.

Originální provedení a kvalitní zpracování je důstojným připomenutím hrdinství téměř devíti desítek československých vlastenců, kteří za řízením stíhaček a bombardérů bojovali pro obnovu Československa.  Za svoji statečnost si to jistě zaslouží.

Autor: Jiří Soukup/Ondřej Soukup
Nakladatelství: 
 Jiří Soukup/Aviation Art Gallery, Jindřichův Hradec
Počet stran: 104
Rok vydání: 2015