Investiční medaile

0

Nákupní košík je prázdny

  • Doručení

    0,00 Kč
  • K úhradě

    0,00 Kč
Home > Nejprodávanější produkty

Nejprodávanější produkty

Kategorie

   produktů na stránce

Stříbrná medaile Založení Československých legií - 100. VÝROČÍ proof (PM)

Stříbrná medaile o průměru 31,1 g / 37 mm připomíná historický okamžik kdy byly založeny legendrání československé legie jako budoucí armáda neexistujícího státu. Jejich význam byl nedocenitelný. Kromě boje proti nepřátelům byly trumfem v rukávu politických představitelů snažicích se o vznik samostatného státu na platformě československého národa.

1 790,00 Kč

ZALOŽENÍ ČESKOSLOVENSKÝCH LEGIÍ - NÁVRHY MINCE 200 KČ proof (PM)

Sada tří kusů medailí 34 mm/16 g vycházející z nevydaných návrhů na pamětní minci ČNB u příležitosti sto let od vzniku československých legií. Medaile jsou z ryzího stříbra. S ohledem na omezené množství vydaných kusu se jedná o numismatický unikát, který připomíná činy vlastenců, bojujících na frontách první světové války pod praporem společného státu Čechů a Slováků.

2 432,00 Kč

PAMĚTNÍ SPIS o česko-slovenském stálém opevnění- Pevnosti sv.č.16

Publikace je českým překladem německé služební pomůcky z roku 1941 Denkschrift über die tschecho-slowakische Landesbefestigung , která byla vypracovaná německými důstojníky a dokumentující pevnostní systém  R.Č.S. Je doplněná bohatým poznámkovým fondem z pera PhDr. E. Stehlíka. Přetištěny jsou všechny fotografie, mapy i výkresové přílohy, z toho 9 stran je barevných.

165,00 Kč

Pěchotní srub R-S 74 „Na holém“ - Pevnosti sv.č.4

Monografie pěchotního srubu stojícího nedaleko legendární dělostřelecké tvrze Hanička. V době mobilizace byl připraven bránit republiku. Dnes je klubovou základnou Klubu vojenství a historie Praha díky čemuž unikl osudu jiných obdobných objektů, které dnes chátrají v zapomnění.

77,00 Kč

Stříbrná medaile „MILAN RASTISLAV ŠTEFÁNIK “ proof (PM)

Předlohou medaile z ryzího stříbra 28 mm/13 g je slovenský vlastenec, politik, generál francouzské armády, letec, astronom, vědec a jeden ze tří zakladatelů československého státu PhDr. Milan Rastislav Štefánik. Ačkoliv věnoval několik let svého života myšlence společného státu Čechů a Slováků, život ve vlasti mu nebyl dopřán.  4 května 1919 zahynul při letecké nehodě nedaleko Bratislavy.

1 499,00 Kč

Generál Fajtl

Miloval létání, nebál se riskovat a věřil ideálům své generace. Ve válečné vřavě rozpoutané fašismem se stal rytířem nebes.  Český pilot, stíhač, generál, účastník bitev o Francii a Británii, hrdina západní i východní fronty, tím vším byl a příkladem pro nás stále je František Fajtl. Seznamte se s jeho osudem v unikátní publikaci kombinující text s komiksem. 

435,00 Kč

Letadla československých pilotů

Známý český kreslíř, fanda československého letectví Václav Šorel zmapoval ve spolupráci s ilustrátorem Jaroslavem Velcem typy letadel, které používali letci společného státu Čechů a Slováků i samostatné české republiky.  Ucelený přehled ve formě CD se může stát součástí zábavy i výukovou pomůckou.

109,00 Kč

BOJ V LEHKÉM OPEVNĚNÍ 1938, 2 vyd.

O výstavbě a technických aspektech československého lehkého opevnění z konce třicátých let dvacátého století toho bylo napsáno mnoho. Publikace z pera Miloslava Svitáka se zaměřuje na plány jeho využití a odhaduje průběh očekávaných bojů. 

260,00 Kč

Plastová kapsle na mince/medaile-vnitřní průměr 34 mm/ vnější průměr 40 mm

Plastová ochranná kapsle plně průhledná pro minci/medaili o průměru 34 mm

15,00 Kč

Plastová kapsle na mince/medaile-vnitřní průměr 36 mm/ vnější průměr 42 mm

Plastová ochranná kapsle plně průhledná pro minci/medaili o průměru 36 mm

15,00 Kč