Investiční medaile

0

Nákupní košík je prázdny

  • Doručení

    0,00 Kč
  • K úhradě

    0,00 Kč
Home > Historické osobnosti

Historické osobnosti

Kategorie

V kategorie medaile historických osobností najdete především motivy spojené s vojenskou tématikou.

Stříbrná medaile „MILAN RASTISLAV ŠTEFÁNIK “ proof (PM)

Předlohou medaile z ryzího stříbra 28 mm/13 g je slovenský vlastenec, politik, generál francouzské armády, letec, astronom, vědec a jeden ze tří zakladatelů československého státu PhDr. Milan Rastislav Štefánik. Ačkoliv věnoval několik let svého života myšlence společného státu Čechů a Slováků, život ve vlasti mu nebyl dopřán.  4 května 1919 zahynul při letecké nehodě nedaleko Bratislavy.

1 499,00 Kč

Stříbrná medaile „Alois Eliáš “ 28 mm proof (PM)

Český voják, legionář z první světové války, generál, politik, příslušník druhého odboje a také předseda tzv. protektorátní vlády se stal předlohou medaile z ryzího stříbra 28 mm/13 g. Jako vlastenec neváhal bojovat proti nepřátelům národa. Tato jeho odvaha ho stála život, když byl za svoji odbojovou činnost popraven německými okupanty na střelnici v pražských Kobylisech 19. 6. 1942. 

590,00 Kč

Stříbrná medaile „Alois Eliáš “ 37 mm proof (PM)

Český voják, legionář z první světové války, generál, politik, příslušník druhého odboje a také předseda tzv. protektorátní vlády se stal předlohou medaile z ryzího stříbra 37 mm/31,1 g. Jako vlastenec neváhal bojovat proti nepřátelům národa. Tato jeho odvaha ho stála život, když byl za svoji odbojovou činnost popraven německými okupanty na střelnici v pražských Kobylisech 19. 6. 1942. 

1 990,00 Kč

Stříbrná medaile „Heliodor Píka “ 28 mm proof (PM)

Významný představitel zahraničního československého odboje za druhé světové války, voják, československý legionář a jedna z prvních obětí politického teroru po únoru 1948, Heliodor Píka. Nepadl na válečném poli. O život ho připravila oprátka v rodné zemi. Medaile  28 mm/13 g z ryzího stříbra vyjadřuje připomenutí jeho oběti.

565,00 Kč

Stříbrná medaile „František Fajtl – 100 výročí narození “ 37 mm proof (PM)

Miloval létání, nebál se riskovat a věřil ideálům své generace. Český pilot, stíhač, generál, účastník bitev o Francii a Británii, hrdina západní i východní fronty, tím vším byl a příkladem pro nás stále je František Fajtl.  Důstojným připomenutím této osobnosti je pamětní medaile z ryzího stříbra 37 mm/31,1g  vydaná ke stoletému výročí od jeho narození.

2 405,00 Kč

Stříbrná medaile „70 LET OD ÚMRTÍ TOMÁŠE GARRIGUE MASARYKA“ proof (PM)

Tomáš Garrigue Masaryk, velká postava naší národní historie, pedagog, politik, státník a filozof, jenž stanul v čele vlády jako první prezident samostatného Československa v roce 1918 a stal se tak také prvním vrchním velitelem novodobé československé armády. Medaile 31,1g/37 mm z ryzího stříbra připomíná sedmdesáté výročí jeho skonu.

1 590,00 Kč