Investiční medaile

0

Nákupní košík je prázdny

  • Doručení

    0,00 Kč
  • K úhradě

    0,00 Kč
Home > Medaile

Medaile

Kategorie

V kategorii medaile najdete výběr produktů bez udané nominální hodnoty v pestrém výběru rozměrů a gramáží.

Stříbrná medaile „Řopík“ „Standard“ proof (MM)

Na sklonku třicátých let minulého století se Republika Československá připravovala na zápas o svojí existenci. Symbolem tohoto úsilí se stalo několik tisíc pevnůstek, lidově nazývaných „Řopíky“. Stříbrná medaile 31,1 g/ 37 mm uměleckého zpracování a výjimečné kvalitě připomíná výstavbu těchto legendárních objektů československého pevnostního systému.

1 750,00 Kč

Stříbrná medaile Založení Československých legií - 100. VÝROČÍ proof (PM)

Stříbrná medaile o průměru 31,1 g / 37 mm připomíná historický okamžik kdy byly založeny legendrání československé legie jako budoucí armáda neexistujícího státu. Jejich význam byl nedocenitelný. Kromě boje proti nepřátelům byly trumfem v rukávu politických představitelů snažicích se o vznik samostatného státu na platformě československého národa.

1 790,00 Kč

Stříbrná medaile ČESKÁ DRUŽINA proof (PM)

Přísaha první skupiny českých dobrovolníků vstupujících do armády carského Ruska  je předlohou výjimečné medaile z ryzího stříbra 31,1g/37 mm.  Tato skupina pod názvem „ČESKÁ DRUŽINA“  vstoupila do historie jako jedna z vůbec prvních jednotek československého vojska na Rusi, jak se v závěru své poutě legionářská armáda nazývala. Medaile je připomenutím tohoto historického okamžiku.

1 590,00 Kč

ZALOŽENÍ ČESKOSLOVENSKÝCH LEGIÍ - NÁVRHY MINCE 200 KČ b.k.(PM)

Sada tří kusů medailí 34 mm/16 g v běžné mincovní kvalitě vycházející z nevydaných návrhů na pamětní minci ČNB u příležitosti sto let od vzniku československých legií. Medaile jsou z ryzího stříbra. S ohledem na omezené množství vydaných kusu se jedná o numismatický unikát, který připomíná činy vlastenců, bojujících na frontách první světové války pod praporem společného státu Čechů a Slováků.

2 523,00 Kč

Stříbrná medaile „Operace ANTHROPOID“ proof (PM)

Českoslovenští vojáci, muži plní života, splnili svoji přísahu do posledního písmene. Jednoho květnového dne roku 1942 provedli v Praze útok na významnou postavu německé okupační moci. Svého cíle dosáhli. Zapsali se tak do historie. Stříbrná medaile 31,1 g/37 mm odráží vzpomínku na ty, kdo neváhali položit svůj život za svobodu své vlasti.

1 590,00 Kč