Investiční medaile

0

Nákupní košík je prázdny

  • Doručení

    0,00 Kč
  • K úhradě

    0,00 Kč
Home > Knihy a publikace

Knihy a publikace

Kategorie

Nabídka knih a dalších tiskovin s tématikou českého a československého vojenství i historie moderního českého státu.

Více

   produktů na stránce

Československé ozbrojené sbory 1918-1938

Sada 12 ks pohlednic zobrazující ozbrojené složky Republiky Československé.

65,00 Kč

Velitelé praporů SOS

Družstva a prapory SOS byli těmi, kdo nesl hlavní tíhu bojů o pohraničí československého státu v krizových letech 1938-1939. Publikace přináší osudy jejich velitelů, z nichž mnozí z nich splnili své povinnosti, zaplatili cenu nejvyšší, ovšem jsou veřejnosti prakticky neznámí.

230,00 Kč

PAMĚTNÍ SPIS o česko-slovenském stálém opevnění- Pevnosti sv.č.16

Publikace je českým překladem německé služební pomůcky z roku 1941 Denkschrift über die tschecho-slowakische Landesbefestigung , která byla vypracovaná německými důstojníky a dokumentující pevnostní systém  R.Č.S. Je doplněná bohatým poznámkovým fondem z pera PhDr. E. Stehlíka. Přetištěny jsou všechny fotografie, mapy i výkresové přílohy, z toho 9 stran je barevných.

165,00 Kč

Opevnění z roku 1938 – postavení Vltava

Dvousvazková autorská publikace Radana Láška představuje střední Povltaví ve zcela jiném kontextu, než jak ho milovníci zatopeného vltavského údolí byli dosud zvyklí vnímat. V knize je detailně zdokumentována téměř neznámá pevnostní linie z konce 30. let minulého století. Kromě vlastní knihy nechybí tradičně příloha s velkým množstvím fotografií a dobových snímků.

280,00 Kč

Na křídlech za lva

Kniha oslavující československé účastníky „Bitvy o Británii“ v jedinečném zpracování.  Vyšla u příležitosti 75 výročí slavného vítězství znamenajícího první zlom v průběhu druhé světové války.

390,00 Kč

BOJ V LEHKÉM OPEVNĚNÍ 1938, 2 vyd.

O výstavbě a technických aspektech československého lehkého opevnění z konce třicátých let dvacátého století toho bylo napsáno mnoho. Publikace z pera Miloslava Svitáka se zaměřuje na plány jeho využití a odhaduje průběh očekávaných bojů. 

260,00 Kč

Poručík od ženistů

Sám autor byl právě oním poručíkem. Sloužil v letech ohrožení republiky. V době války se zapojil se do odbojového hnutí. Následně se stal také obětí politických procesů. Jeho práce otvírá okénko k opomíjené vojenské profesi.

180,00 Kč

Anthropoid -Příběh československých vlastenců

Nová publikace z pera Jaroslava Čvančary mapuje průběh a další téměř neznámé detaily největší akce československého odboje za druhé světové války.

230,00 Kč

Poslední parašutista

Jaroslav Klemeš, současník známých jmen československých výsadkářů jako Adolf Opálka, Jan Kubiš nebo Jozef Gabčík, nám má stále co říci svým životním příběhem, zpracovaným v knižní podobě.

220,00 Kč

ANTHROPOID – jubilejní sada č.1

Unikátní akce vzdávající čest hrdinskému činu výsadku Anthropoid v kombinaci stříbrné medaile a hodnotné knihy za zvýhodněnou cenu.

1 700,00 Kč