Investiční medaile

0

Nákupní košík je prázdny

  • Doručení

    0,00 Kč
  • K úhradě

    0,00 Kč
Home > Knihy a publikace

Knihy a publikace

Kategorie

Nabídka knih a dalších tiskovin s tématikou českého a československého vojenství i historie moderního českého státu.

Více

   produktů na stránce

Československé ozbrojené sbory 1918-1938

Sada 12 ks pohlednic zobrazující ozbrojené složky Republiky Československé.

65,00 Kč

Velitelé praporů SOS

Družstva a prapory SOS byli těmi, kdo nesl hlavní tíhu bojů o pohraničí československého státu v krizových letech 1938-1939. Publikace přináší osudy jejich velitelů, z nichž mnozí z nich splnili své povinnosti, zaplatili cenu nejvyšší, ovšem jsou veřejnosti prakticky neznámí.

230,00 Kč

PAMĚTNÍ SPIS o česko-slovenském stálém opevnění- Pevnosti sv.č.16

Publikace je českým překladem německé služební pomůcky z roku 1941 Denkschrift über die tschecho-slowakische Landesbefestigung , která byla vypracovaná německými důstojníky a dokumentující pevnostní systém  R.Č.S. Je doplněná bohatým poznámkovým fondem z pera PhDr. E. Stehlíka. Přetištěny jsou všechny fotografie, mapy i výkresové přílohy, z toho 9 stran je barevných.

165,00 Kč

Pěchotní srub R-S 74 „Na holém“ - Pevnosti sv.č.4

Monografie pěchotního srubu stojícího nedaleko legendární dělostřelecké tvrze Hanička. V době mobilizace byl připraven bránit republiku. Dnes je klubovou základnou Klubu vojenství a historie Praha díky čemuž unikl osudu jiných obdobných objektů, které dnes chátrají v zapomnění.

77,00 Kč

Opevnění z roku 1938 – postavení Vltava

Dvousvazková autorská publikace Radana Láška představuje střední Povltaví ve zcela jiném kontextu, než jak ho milovníci zatopeného vltavského údolí byli dosud zvyklí vnímat. V knize je detailně zdokumentována téměř neznámá pevnostní linie z konce 30. let minulého století. Kromě vlastní knihy nechybí tradičně příloha s velkým množstvím fotografií a dobových snímků.

280,00 Kč

Generál Fajtl

Miloval létání, nebál se riskovat a věřil ideálům své generace. Ve válečné vřavě rozpoutané fašismem se stal rytířem nebes.  Český pilot, stíhač, generál, účastník bitev o Francii a Británii, hrdina západní i východní fronty, tím vším byl a příkladem pro nás stále je František Fajtl. Seznamte se s jeho osudem v unikátní publikaci kombinující text s komiksem. 

435,00 Kč

Na křídlech za lva

Kniha oslavující československé účastníky „Bitvy o Británii“ v jedinečném zpracování.  Vyšla u příležitosti 75 výročí slavného vítězství znamenajícího první zlom v průběhu druhé světové války.

496,00 Kč

BOJ V LEHKÉM OPEVNĚNÍ 1938, 2 vyd.

O výstavbě a technických aspektech československého lehkého opevnění z konce třicátých let dvacátého století toho bylo napsáno mnoho. Publikace z pera Miloslava Svitáka se zaměřuje na plány jeho využití a odhaduje průběh očekávaných bojů. 

260,00 Kč

Poručík od ženistů

Sám autor byl právě oním poručíkem. Sloužil v letech ohrožení republiky. V době války se zapojil se do odbojového hnutí. Následně se stal také obětí politických procesů. Jeho práce otvírá okénko k opomíjené vojenské profesi.

180,00 Kč

Anthropoid -Příběh československých vlastenců

Nová publikace z pera Jaroslava Čvančary mapuje průběh a další téměř neznámé detaily největší akce československého odboje za druhé světové války.

450,00 Kč